Kao odgovorni članovi zajednice a sve u vidu spriječavanja širenja virusa Brotis salon je prilagodio svoje radno vrijeme. Studio Keramike radi od 8-13 h, a Brotis Home CasaBianca od 9-13 h. To ne znači da smo zaboravili na naše vjerne posjetitelje i pratitelje našeg bloga, koji je ovih dana najaktivnija i najčitanija rubrika našeg weba. U novom blogu donosimo vam nekoliko savjeta za što bolje čišćenje i dezinfekciju kupaonice u vrijeme pandemije koronavirusa.
Kako bi spriječili širenje COVID-19, stručnjaci preporučuju dezinfekciju WC-a, tuševa, umivaonika i slavina vodom i izbjeljivačem kako bi se uklonili svi tragovi bakterija. Noken (Porcelanosa) je dizajnirao niz čistijih, otpornijih i održivih proizvoda za zaštitu zdravlja i higijene korisnika.
Kako bi zaustavili širenje COVID-19 i spriječili dalju infekciju, zdravstvene vlasti preporučuju svima da peru često ruke i posvete posebnu pozornost čistoći kuće, posebno u kupaonicama i kuhinjama, gdje prašina i prljavština ako nije pravilo očišćena može postati izvor zaraze.
Slijedeći sigurnosne standarde koje je objavila Svjetska zdravstvena organizacije (WHO) u svom vodiču za higijenske mjere za sprječavanje širenja Covid-19, donosimo savjete kako osigurati da vaša kupaonica bude zaista čista.
1. Možete prati ruke i uštedjeti vodu
Nakon proglašenja pandemije COVID-19, Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) objavila je smjernice pozivajući ljude da se posebno brinu o osobnoj higijeni kako bi usporili širenje zaraze po svijetu. U dokumentu se naglašava potreba da često perete ruke sapunom i vodom ili dezinfekcijskim gelom.
Iako to može značiti veću potrošnju vode, slavine Noken, omogućuju vam uštedu vode prilikom pranja ruku. Primjerice, Waterforest uključuje slavine i tuševe za kupaonice koji vam pomažu da smanjite količinu vode koju koristite do 89%.
2. Temeljito očistite WC i umivaonik
Prije čišćenja kupaonice, perite ruke sapunom i vodom najmanje 40-60 sekundi. Zatim stavite rukavice za jednokratnu upotrebu i uklonite sve predmete kao što su sapun, zdjele, spužve, kante za otpad, četke itd. kako biste mogli temeljito očistiti sve dijelove kupaonice.
Usisajte kupaonicu kako biste uklonili površinsku prašinu. Zatim uzmite higijensku ili krpu s mikrovlaknima i na nju nalijte malu količinu dezinficijensa ili izbjeljivača. Krpom obrišite pod, zidove, sudoper, WC i tuš. Isperite sva područja na kojima ste upotrijebili izbjeljivač ili dezinfekcijsko sredstvo vodom i osušite pribor drugom krpom ili upijajućim papirom.
Konačno, očistite pod u kupaonici sapunom i vodom te ostavite da se osuši.
3. Upotrijebite dezinficijens gel i izbjeljivač za čišćenje ostalih predmeta
Prije nego što izmjestite predmete, preporučujemo da svaki očistite vodom ili dezinfekcijskim gelom. Koristite istu smjesu za ručke na vratima, police i kupaonske ormare.
4. Operite kupaonske ručnike na 60 stupnjeva
Gljivice i bakterije mogu se nakupiti i na kupaonskim ručnicima jer su u kontaktu s našom kožom. Kako bi se izbjegla infekcija COVID-19 ili bilo kojom drugom bolešću, svaki član obitelji trebao bi imati vlastiti ručnik, a ručnike treba prati najmanje dva puta tjedno na temperaturi od (najmanje) 60 stupnjeva. Za potpunu dezinfekciju najbolje je ručnike odvojiti po boji i ne miješati ih s drugim vrstama odjeće. Preporučujemo upotrebu deterdženta s aktivnim kisikom.
Brotis team Vam i u ovo vrijeme odvojenosti od salona rado stoji na raspolaganju svojim savjetima. Ukoliko imate bilo kakav upit, zahtjev ili bilo kakvu potrebu da nas kontaktirate dostupni smo putem socijalnih mreža Facebook ili Instagram ili na mail [email protected].